Pomagam

Nasi podopieczni zmagają się na co dzień z trudnościami losu, o jakich często większość z nas tylko słyszy. Głód, skrajne ubóstwo, niezliczone problemy zdrowotne – dla nich to codzienność, dla nas często tylko historie, tak odległe, że nieistotne lub nawet nierealne.

Zadaniem naszej Fundacji jest przede wszystkim niesienie pomocy. Wszelkimi możliwymi środkami staramy się dotrzeć do dzieci i młodzieży w Kamerunie oraz Republice Środkowej Afryki i nieść im źródło nadziei. Niestety, najczęściej tą najwłaściwszą pomocą, jaką możemy im podarować, jest pomoc materialna. Brak środków na żywność, leki, dach nad głową to codzienność. Przykra i smutna, ale codzienność.

Niezwykle ważne jest również umożliwienie dzieciom i młodzieży nauki. Edukacja w Kamerunie  kosztuje na każdym etapie. Zapewnienie systematycznej nauki daje naszym podopiecznym szansę na polepszenie warunków życia.

Sami nie zrobimy wiele. Natomiast Z TWOJĄ POMOCĄ możemy zmienić świat. Nie, nie cały świat, to byłoby zbyt trudne, ale ich własny mały świat. Leonard, Theresa, Pierre, Seraphin, Rebecca, Emmanuel, Justin, Vincent, Jacqueline to tylko niektórzy z naszych podopiecznych, dla których całym światem jesteśmy my… i TY!

Jeśli chcesz pomóc naszym podopiecznym, po prostu wpisz na dole tej strony kwotę, którą chcesz podarować. W tytule transakcji podaj imię i nazwisko osoby, do której twoje pieniądze mają dotrzeć.

Jeśli chcesz objąć programem ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ jakiegoś ucznia z Kamerunu, poniżej znajduje się odnośnik do umowy adopcyjnej (w umowie podane są dane o kosztach edukacji). Umowę należy wypełnić i przesłać  do naszej fundacji (można przesłać skan umowy na adres e-mail fundacji). Po otrzymaniu umowy skontaktujemy się z Tobą.

umowa-adopcyjna-Siostra Rachela

 

Zbiórka darów dla misji

Kolejnym obszarem naszej działalności jest organizowanie zbiórki darów dla naszych podopiecznych z Kamerunu, Czadu i Republiki Środkowej Afryki. Do współpracy zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje (np. parafie, szkoły itd.). Rzeczy pierwszej potrzeby to: środki higieny osobistej, środki czystości, przybory szkolne. Zbieramy również narzędzia i elektronarzędzia dla uczniów szkół zawodowych do praktycznej nauki zawodu (stolarz, mechanik, budowlaniec, elektryk).

Kontenery z darami wysyłamy kilka razy w roku. Po dotarciu kontenera do Kamerunu, nasi wolontariusze przekazują paczki odbiorcom: szkołom, potrzebującym rodzinom.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym rodzajem pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny  784  015 056 lub mailowy fundacja@sercedlaafryki.com

Darowizna na rzecz Fundacji

Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą sobie Państwo pozwolić na adopcję jednego z naszych podopiecznych, mogą nam pomóc w inny sposób, przekazując jednorazową darowiznę na rzecz Fundacji. Dane kontaktowe potrzebne do przekazania darowizny, znajdują się w zakładce Kontakt.

Przekaż darowiznę na konto Naszej Fundacji